2015_DanZaPlanetu_o

Povodom Dana planete Zemlje, UG Atelje Studio u saradnji sa UK Parobrod, raspisuje konkurs i organizuje izložbu radova sa temom „DAN ZA PLAN(ETU)“sa ciljem podizanja svesti o ulozi dizajnerske i arhitektonske struke u zaštiti životne sredine, ekologiji i energetskoj efikasnosti. Radove mogu slati svi zainteresovani grafički i industrijski dizajneri, dizajneri enterijera, arhitekte i fotografi, kao i studenti.

Tema

DAN ZA PLAN(ETU)

Kriterijumi

Prilikom odabira radova za izložbu, žiri će posebno obratiti pažnju na radove koji su orijentisani ka upotrebi ekoloških materijala, energetskoj efikasnosti i reciklaži, tj. koji podstiču svest ili doprinose otvaranju važnih tema o zaštiti životne sredine i oslanjanju na ekološke koncepte.

• Grafički dizajn (plakat, logotip, ambalaža)
  • Industrijski dizajn (nameštaj, upotrebni predmeti)
  • Arhitektura i enterijer (projekti)
  • Fotografija

Pravila

Radove možete slati elektronskim putem na email adresu ateljeoffice@gmail.com sa naznakom „ZA KONKURS“ do 10. aprila 2015. u 12h. Uz radove se šalje i popunjen propratni formular koji je dostupan na sledećem linku www.sendspace.com/file/w2sudk.
Nakon tog termina žiri istog dana počinje sa selekcijom radova za izložbu. Spisak izabranih radova biće objavljen na Facebook stranici UG Atelje Studio (http://www.facebook.com/ateljestudio) i portalu designed.rs.
Autori izabranih radova biće i lično obavešteni putem elektronske pošte do 17. aprila 2015.
Radovi se šalju u pdf formatu rezolucije 300 dpi (CMYK) na sledećim formatima:
Kategorija grafički dizajn: Plakati 50 x 70 cm,
Logotip A4 format,
Ambalaža 50 x 70 cm ili A3 format (po izboru)
Industrijski dizajn: Nameštaj i upotrebni predmeti 50 x 70 cm ili A3 format (po izboru)
Arhitektura i enterijer: 50 x 70 cm
Fotografija: A4 format
Obezbeđena je štampa radova odabranih za izložbu.

Rokovi

Početak konkursa: 23. mart 2015.
Rok za predaju radova: petak, 10. april 2015. do 12h.
Početak rada žirija: 10. april 2015.
Završetak žiriranja radova: 17. april 2015.
Objava rezultata: 17. april 2015.
Izložba radova: 22. april 2015. u 19h.

Članovi žirija

• Docent Jelena Drobac, predavač na Beogradskoj Politehnici