Hotel_Sumarice_o
Hotel Šumarice, Kragujevac

Međunarodni naučno-stručni skup

Poštovane kolege,

Pozivamo Vas da učestvujete u Međunarodnom naučno-stručnom skupu 11. letnjoj školi urbanizma, koja se održava 14-16. maja 2015. u hotelu “Šumarice” u Kragujevcu.

Teme 11. Letnje škole urbanizma su:

1. PLANSKI OSNOVI (izrada prostorne i urbanističke dokumentacije kao osnov za izdavanje lokacijskih uslova, građevinske dozvole i sl.)
  2. URBANE POLITIKE (Da li je urbani razvoj deo politike razvoja naše Zemlje; Da li urbanističko-planerska struka ima „svoju“ urbanu politiku; Šta treba uraditi da se shvati i prihvati da je urbani razvoj preduslov svih ostalih razvojnih politika (privredne, socijalne, kulturološke, tehnološke…); Šta bi trebalo da obuhvata urbana politika, prema iskustvima?)
  3. IZMENE I DOPUNE ZAKONA O PLANIRANJU I IZGRADNJI I ZAKONA O DRŽAVNOM PREMERU I KATASTRU

Skup je pod pokroviteljstvom Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture, Ministarstva državne uprave i lokalne samouprave, Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja i Inženjerske komore Srbije, a u organizaciji Udruženja urbanista Srbije i Republičkog geodetskog zavoda u saradnji sa GIZ/AMBERO/ICON projektom.

Radovi za skup se rade i izlažu na srpskom jeziku. Svaki učesnik skupa dobija odštampani zbornik, koji poseduje ISBN i COBISS.SR-ID.

Sva dalja uputstva i obaveštenja biće postavljena na veb stranici Udruženja urbanista Srbije: http://www.uus.org.rs/.

Rokovi

Rok za dostavu naziva rada i apstrakta: 16. mart 2015. godine
Rok za dostavu teksta rada: 20. april 2015. godine

Kontakt osoba za sve informacije:
Svetlana Jakovljević
mob: +381 63 81 05 864