Stručna praksa: Dan arhitekture Beograda, 5. jun 2015. godine – spisak preostalih mesta

DanArhitekture_01_o
Trg Republike, Beograd

Stručna praksa

Obaveštavamo studente o preostalim mestima za:

DAN ARHITEKTURE BEOGRADA – STRUČNA PRAKSA
(5.jun 2015, besplatno učešće)

Program rada 5. juna 2015. godine:

11.30 – 17.30h stručni obilazak građevina i ambijenata u okviru sledećih ponuđenih grupa (navedene su samo one u kojima ima još mesta):

1. Kopitareva gradina – arhitektonsko nasleđe (još 10 mesta)
  2. Strani arhitekti u Beogradu (19-21.vek) (10 mesta)
  3. Tri crkve Novog Beograda (35 mesta)
  4. Jevrejsko graditeljsko nasleđe (35 mesta)
  5. Javni spomenici centralne zone (30 mesta)

19h – Amfiteatar Filozofskog fakulteta “Georgije Ostrogorski”, završna ekspertska panel diskusija sa projekcijom, uz učešće studenata: O najznačajnijem arhitekti i građevini Beograda (19-21. vek). Problemi vrednovanja i zaštite graditeljskog nasleđa.

Grupe vode istraživači beogradske arhitekture: Ljiljana Miletić Abramović (1), Aleksandra Ilijevski (2), Milica Mađanović (1), Haris Dajč (1), Miroslav Pantović (3), Igor Borozan (5) i Vuk Dautović (4).

Prijave slati na mejl adresu rukovodioca poduhvata prof. Aleksandra Kadijevića, upravnika Odeljenja za istoriju umetnosti Filozofskog fakulteta: akadijev@f.bg.ac.rs

Spisak svih stručnih obilazaka možete pogledati ovde.

DanArhitekture_03_o
Telefonska centrala, Kosovska ulica, Beograd