holland-scholarship-1_o

Holandska stipendija (Holland Scholarship) je finansirana od strane holandskog Ministarstva prosvete, nauke i kulture, kao i od 48 holandskih istraživačkih univerziteta i fakulteta primenjenih nauka. Ova stipendija je namenjena stranim studentima koji dolaze izvan Evropske ekonomske zone, koji žele da urade svoje osnovne ili master studije u Holandiji.

Stipendija iznosi 5.000 € i dobija se u prvoj godini studija.

Kriterijumi za prijavu:

• vaša nacionalnost – potičete iz zemlje izvan Evropske ekonomske zone,
  • aplicirate za kompletan program bečelor ili master studija na jednoj od holandskih institucija visokog obrazovanja, učesnica ovog programa,
  • ispunjavate specifične zahteve institucije po vašem izboru,
  • nikada ranije niste studirali u obrazovnoj ustanovi u Holandiji

Kako da se prijavite:
Za Holandsku stipendiju možete se prijaviti u holandskoj ustanovi po svom izboru, pod uslovom da ta institucija učestvuje u programu. Institucije koje učestvuju, kao i odabrane oblasti studija, su navedene u dokumentu:
Obrazovne institucije i oblasti studija uključene u program Holandske stipendije

Za stipendiju se možete prijaviti od 16. februara do 31. marta 2015. godine, institucije će odabrati one koji će dobiti stipendiju i komunicirati direktno sa vama.

Informacije o Holandskoj stipendiji i studiranju u Holandiji možete naći ovde:
Holland scholarship