Francuska-ambasada_o
Фото: др Мирјана Ротер Благојевић – Француска амбасада у Београду

Стручна пракса

Oбавештавамо студенте Архитектонског факултета да се поново организује
ДАН АРХИТЕКТУРЕ БЕОГРАДА – СТРУЧНА ПРАКСА – 5. јун 2015. године
(уз учешће студената Филозофског факултета)

ПРОГРАМ РАДА: 5. јун 2015. године

12.00 – 17.30h – стручни обилазак грађевина и амбијената у оквиру следећих група:

1. Новије интерполације у Београду 1985-2015 (20 места за студенте АФ)
  2. Црквена архитектура Београда 19-20.век (15 места)
  3. Амбасаде Београда (10 места)
  4. Момир Коруновић, носилац националног стила у архитектури Београда (15 места)
  5. Копитарева градина – архитектонско наслеђе (15 места)
  6. Сецесија у архитектури Београда (15 места)
  7. Трагом делатности арх.Милана Злоковића, предводника српског модернизма (15 места)
  8. Индустријске зоне Београда дуж обала река Саве и Дунава (15 места)

19h – Амфитеатар Филозофског факултета “Георгије Острогорски”, завршна експертска панел дискусија са пројекцијом, уз учешће студената: О најзначајнијем архитекти и грађевини Београда (19-21 век). Проблеми вредновања и заштите градитељског наслеђа.

Групе воде респектабилни истраживачи београдске архитектуре – професори, историографи, урбанисти, пројектанти, критичари, теоретичари, конзерватори и докторанди.

Пријаве слати на мејл адресу руководиоца подухвата проф. Александра Кадијевића, управника Одељења за историју уметности Филозофског факултета: akadijev@f.bg.ac.rs