Bourses-crop_opt

Stipendije

U želji da podstakne mobilnost studenata, Ambasada Francuske i Francuski institut u Srbiji, raspisuju novi konkurs za dodelu stipendija za 2015-2016. godinu za studente iz Srbije koji žele da nastave školovanje u Francuskoj (stipendije za master 2, doktorat u komentorstvu, stipendija “Copernic”, posebna stipendija za master 2 namenjena bivšim maturantima matematičke gimnazije u Beogradu).

Od 2002. više od 350 stipendija za duge boravke dodeljeno je za studije u Francuskoj iz svih oblasti. Konkurišite i Vi!

S obzirom na veliki broj kandidatura i strogu selekciju preporučljivo je da se kandidati prijavljuju i za druge programe stipendija da bi povećali svoje šanse da studiraju u Francuskoj.

Pored stipendija koje dodeljuje Vlada Republike Srbije ili fondacije i udruženja koji postoje u Srbiji, brojne francuske ustanove i preduzeća pružaju mogućnosti za stipendiranje studenata (regioni, visoke škole, fondacije…).

Za dodatne informacije: www.srbija.campusfrance.org

Stipendije za master 2 (sve oblasti)
Stipendija master 2 za bivše maturante Matematičke gimnazije u Beogradu
Stipendije za doktorat u komentorstvu
Stipendija “Copernic”
Stipendija “ENSBA” (Likovna umetnost)

Krajnji rok za podnošenje kandidatura : 5. mart 2015. godine.

Institut-francais-de-Serbie_opt
Campus-France-Serbie_opt