logo_iaeste_small_opt

Конкурс

Обавештавамо заинтересоване да је организација IAESTE расписала конкурс за слање студената техничких факултета као и факултета природних наука на СТРУЧНУ ПРАКСУ У ИНОСТРАНСТВУ током летњих месеци 2015. године, а у трајању од најмање шест (6) недеља. Конкурсом су обухваћени студенти свих Универзитета у Србији чије се школовање финансира из буџета Републике Србије.

Услови

Кандидати треба да испуњавају следеће услове:

• да су РЕДОВНИ СТУДЕНТИ који током свог школовања нису губили годину
  • да им је просечна оцена од почетка студија већа од 7,50
  • да владају једним од следећих страних језика: енглеским, француским, немачким, италијанским или шпанским
  • да нису старији од 28 година

Право на праксу и усавршавање

Овим конкурсом обухваћени су студенти универзитета у Београду, Нишу, Новом Саду и Приштини. Са Универзитета у Београду, право да конкуришу за праксу и усавршавање имају студенти:

• IV године студија Архитектонског факултета (I година Академских студија – Мастер)
  • IV и V године студија Електротехничког факултета (IV година редовних и I година Мастер студија)
  • IV и V године студија Фармацеутског факултета (IV година редовних и I година Мастер студија)
  • IV и V године студија ФОН-а, Одсек Информациони системи и технологије (IV година редовних и I година Мастер студија)
  • IV и V године студија Грађевинског факултета (IV година редовних и I година Мастер студија, Геодетски одсек – I и II година Мастер студија)
  • IV и V године студија Машинског факултета (I и II година Академских студија – Мастер)
  • IV и V године студија Пољопривредног факултета (IV година редовних и I година Мастер студија)
  • IV и V године студија ПМФ-а (Биолошки, Хемијски, Физичко-хемијски, Физички, Математички факултет)
  • IV и V године студија Рударско-геолошког факултета (IV година редовних и I година Мастер студија)
  • IV и V године студија Саобраћајног факултета (IV година редовних и I година Мастер студија)
  • IV и V године студија Технолошко-металуршког факултета (IV година редовних и I година Мастер студија)
  • IV и V година студија Шумарског факултета (IV година редовних и I година Мастер студија)

Начин пријављивања

Неопходно је попунити online пријаву, а затим предати уверење о положеним испитима и поднети индекс на увид у просторијама IAESTE-а сваког радног дана од 11 до 15 часова закључно са 19.12.2014. године.

Напомена: За студенте који имају могућност да преко Студентских сервиса својих факултета обезбеде списак положених испита са оценама неће бити потребно да, приликом верификације пријаве у канцеларији IAESTE-а, достављају уверења о положеним испитима.

Кандидати ће крајем децембра полагати испит из енглеског језика, у просторијама IAESTE (Карнегијева 4, I спрат). Термини и распоред полагања ће бити објављени на www.iaeste.ac.rs. Резултати испита ће бити истакнути на огласној табли IAESTE-а по завршетку испита.

По завршетку конкурса факултети ће, на основу просечне оцене, утврдити ранг листе и доставити их Пододбору IAESTE Београд до 13.02.2015. године.

Konkurs-IAESTE-BU-2015_opt