Kurs 15.1 – Istorija arhitekture i naseljavanja u Srbiji: obaveštenje o pomeranju predavanja i II kolokvijuma

Modul 15 – Proučavanje i obnova graditeljskog nasleđa

Obaveštenje

Predmet:
Kurs 15.1 Istorija arhitekture i naseljavanja u Srbiji

Predavanja predviđena za četvrtak, 27. novembar 2014. godine od 13.15 do 16 sati, biće održana u utorak, 25. novembra 2014. godine od 16.15 do 19 sati u amfiteatru AF.

Drugi kolokvijum koji je prema terminskom planu predviđen za četvrtak, 27. novembar 2014. godine, pomera se i biće održan u četvrtak, 04. decembra 2014. godine prema rasporedu polaganja koji će biti blagovremeno istaknut.

Nastavne jedinice koje obuhvataju drugi kolokvijum su: manastirske celine u Srbiji, manastir Hilandar, crkveno graditeljstvo pod turskom vlašću 16. – 17. Veka, srednjovekovni gradovi i naselja u Srbiji, seoske kuće (brvnare, bondručare, kamene kuće i kuće od naboja), gradska kuća orijentalnog tipa u Srbiji i gradska kuća srednjoevropskog tipa u Vojvodini.