Номиновани за статус кандидата РИБА акредитованог студијског програма

Изложба студентских мастер радова 2013/14 на Архитектонском факултету поводом посете РИБА акредитационе комисије | Фото: Ана Костић

Процес RIBA акредитације

“Following the visit of the Royal Institute of British Architects (RIBA) exploratory board to the University of Belgrade – Faculty of Architecture, 5-6 November 2014, the Bachelor of Architecture and Master of Architecture courses are now recommended for RIBA candidate course status, subject to approval and confirmation by the RIBA Education Committee. A full visiting board will be visiting the Faculty in 2015-16.”… RIBA

RIBA_poseta_2014_Izlozba_01
Изложба студентских ОАСА радова 2013/14 на Архитектонском факултету поводом посете РИБА акредитационе комисије | Фото: Ана Костић

Након посете акредитационе комисије Краљевског института британских архитеката (РИБА), која се одржала 5 и 6. новембра 2014. године на Архитектонском факултету у Београду, студијски програми: Основне академске студије Архитектура (ОАСА) и Мастер академске студије Архитектура (МАСА) су номиновани за статус кандидата РИБА акредитованог студијског програма, што ће одобрити и потврдити РИБА Одбор за образовање. Целокупна акредитациона РИБА комисија поново ће посетити Архитектонски факултету у академској 2015/16. години.

Тим поводом, желим да се захвалим свим наставницима, сарадницима, запосленима и студентима који су подржали организацију и процес РИБА валидације нашег факултета током претходних годину дана.

Професор др Владан Ђокић, Декан