Награде и признања

Mass_Housing_o

Студенти II године Мастер програма Интегрални урбанизам учествовали су на међународном глобалном конкурсу “URBAN REVITALIZATION OF MASS HOUSING”, у организацији UN Habitat-а, са радовима на предмету Интегрални пројекат 2, под менторством доц. др Ксеније Лаловић, асист. др Ане Перић и истраживача сарадника дипл.инж.арх. Вишње Сретовић Брковић.

У конкуренцији од 97 тимова из 37 земаља, студенти II године Мастер програма Интегрални урбанизам освојили су прва три места на националном нивоу и прва три места на регионалном нивоу (Регион – Земље у транзицији). Првонаграђени рад ушао је у финале међу 6 најбољих на глобалном нивоу и добио откупну награду уз прилику да презентује свој рад, док су сви остали радови приказани током конференције на Светском урбаном форуму у Колумбији, 11. априла 2014. године.

Награђени радови

Прво регионално место и откуп на глобалном нивоу:
Нађа Беретић, Александра Ђорђевић, са радом Evoking Memories.

Друго регионално место:
Биљана Грујичић, Александар Грујичић, Ана Канлић, Ксенија Вулићевић, Катарина Пенонић, Милош Радоњић, са радом Social Capital Increase for Better Places.

Треће регионално место:
Станислава Урошевић, Марија Пецић, Сара Милићевић, Carlos Gonzalez Moreno, са радом Shaping the Neighborhood.

Више информација о конкурсу

Више информација о конкурсу и радовима можете наћи на адреси: