Promocija knjige AoD Interviews | Architecture of Deconstruction The Specter of Jacques Derrida

Promocija knjige

U subotu, 19. oktobra 2013. godine, u Kuli Nebojša održana je promocija knjige AoD Interviews | Architecture of Deconstruction The Specter of Jacques Derrida urednika Vladana Đokića i Petra Bojanića, u izdanju Univerziteta u Beogradu – Arhitektonskog fakulteta.

Knjiga sadrži intervjue sa učesnicima koji su bili predavači na međunarodnoj naučnoj konferenciji Architecture of Deconstruction / The Specter of Jacques Derrida koja je održana 25, 26. i 27. oktobra 2012. godine. Osvrt na prošlogodišnji događaj dali su Vladan Đokić i Petar Bojanić kao organizatori konferencije, a o samim intervjuima i iskustvu tokom rada na njima govorili su prof. dr Ljiljana Blagojević, prof. Zoran Lazović i dr Ana Nikezić.

Istom prilikom dodeljena je nagrada Društva arhitekata Beograda za Arhitektonski događaj godine za konferenciju Architecture of Deconstruction / The Specter of Jacques Derrida.

Knjiga AoD Interviews | Architecture of Deconstruction The Specter of Jacques Derrida se sastoji od 11 intervjua, a razgovore su vodili:

Renata Jadrešin-Milić i Mark Cousins
Đorđe Stojanović i Mark Wigley
Aleksandar Kušić i Ljiljana Blagojević
Ana Nikezić i Francesco Vitale
Ivan Kucina i Jeffrey Kipnis
Aleksandar Kušić i Nataša Janković i Renato Rizzi
Aleksandra Stupar i Catherine Ingraham
Milica Milojević i Zoran Lazović
Jeffrey Kipnis i Peter Eisenman
Marija Milinković i Dragana Ćorović i Chris Younès
Vladimir Milenković, Tatjana Stratimirović i Milan Đurić i Bernard Tschumi